14 inspirujących przykładów lead magnet

O tym jak ważny jest lead magnet i jak go przygotować, pisałem wcześniej. Teraz mam dla Ciebie porcję inspirujących przykładów gratisów z różnych branż. Gratisów, które są rozdawane, w zamian za zapis na listę adresową.

Zerknij zatem na poniższe przykłady i pomyśl, co Ty możesz dać swoim klientom. Wejdź na poszczególne strony i zobacz na własne oczy w ilu i w jakich miejscach pojawia się formularz. Jak jest zbudowany, jak wygląda, ile ma pól. Zauważ, jak wygląda wezwanie do akcji i cały proces zapisu.

Paczka gratisów

Aż 4 darmowe prezenty – ebooki i zapis webinarów. W głównym menu znajduje się zakładka „Pobierz za darmo”, która prowadzi, do specjalnie przygotowanej strony, na której między innymi znajduje się formularz zapisu. Formularz na tej stronie jest w 2 miejscach, na górze i na samym dole. Zawiera tylko pola na adres email i imię.

14 inspirujących przykładów lead magnetolagosciniak.pl

Przy próbie opuszczenia strony, wyskakuje popup z informacją o możliwości zdobycia gratisów i formularzem. Przycisk akcji brzmi „Tak, chcę darmowe materiały”

14 inspirujących przykładów lead magnetpopup na olagosciniak.pl

Rozdział książki

Na tej stronie, zapis na newsletter nie jest jej głównym celem. Aktualnie na afiszu jest promocja kursu. Niemniej, na samym dole, jest poziomy formularz. Po podaniu adresu i imienia można natychmiast otrzymać fragment książki autorki, w formie pdf.

Są tylko 2 pola, przycisk akcji „Zapisz się”, a gratis można pobrać od razu, po wypełnieniu formularza, bez potwierdzenia danych.

14 inspirujących przykładów lead magnetpaniswojegoczasu.pl

Ebook

14 inspirujących przykładów lead magnetmalawiejskafirma.pl

Darmowy ebook w zamian za adres email. Na stronie głównej, na samej guże, widnieje duża sekcja, której nie da się nie zauważyć.

W formularzu do wypełnienia tylko pole na email i checkbox. Formularz w takiej samej formie, pojawia się także pod każdym artykułem. Jasny przycisk akcji – „Tak, wyślij mi dostęp do szkolenia”.

Po wypełnieniu formularza, lądujemy na stronie oferty jednorazowej – One Time Offer.

Lista narzędzi

14 inspirujących przykładów lead magnetarturjablonski.com

Ebook, z konkretną listą 21 narzędzi marketingowych. Wystarczy podać imię i adres email. Link w menu głównym, przekieruje do osobnej strony z formularzem. Przy próbie opuszczenia strony, pokaże się też popup z formularzem.

arturjablonski.com

Audyt wtyczek

14 inspirujących przykładów lead magnetpopup na kasiaaleszczyk.pl

W tym przypadku, rolę lead magnetu pełni ebook dot. audytu wtyczek WordPressowych.

Formularz pojawia się w prawej kolumnie strony oraz na specjalnie przygotowanej zakładce. Na osobnej stronie, formularz nie jest od razu widoczny, konieczne jest scrollowanie, przejrzenie okładki i cech. Wymagane są pola imię i adres email. A wezwanie do akcji brzmi „Odbieram ebook!”. Tak samo wygląda formularz z bocznej kolumny

14 inspirujących przykładów lead magnetkasiaaleszczyk.pl

Darmowa wycena

Darmowa wycena tłumaczenia – to wartość dla klienta, a jednocześnie możliwość pozyskania od niego danych kontaktowych. Tutaj lead magnet jest promowany w postaci bloku na górze strony.

14 inspirujących przykładów lead magnetsupertlumacz.com.pl

Inspirator podróżniczy

Praktyczno-motywacyjny ebook „Podróżniczy Inspirator” – do pobrania po podaniu tylko imienia i emaila.

Poziomy formularz jest na stronie głównej, widoczny częściowo, zaraz po wejściu. Ten sam formularz powtórzony jest na stronie każdego wpisu – na początku i na końcu artykułu.

Zamiast strony podziękowania jest jednorazowa oferta.

14 inspirujących przykładów lead magnetkolemsietoczy.pl

Poradnik

14 inspirujących przykładów lead magnetjoannaglogaza.com

W lewej kolumnie strony jest grafika z przyciskiem „Pobierz PDF” zachęcające do pobrania darmowego materiały. Po kliknięciu, otwiera się okienko popup z formularzem.

Dwa pola – email i imię oraz przycisk „Tak, wyślij mi ebooka”. Po podaniu danych, następuje przekierowanie na stronę ze screenem i krótką instrukcją, w jaki sposób potwierdzić maila.

14 inspirujących przykładów lead magnet

Rabat 20 zł

Rabat 20 zł, przy zapisie na newsletter. Tyle możesz otrzymać w sklepie tchibo.pl. Oprócz rabatu, jako subskrybent, otrzymujesz inne drobne korzyści, jak np. 30 dniowe prawo do zwrotu towaru.

14 inspirujących przykładów lead magnettchibo.pl

Paczka materiałów

14 inspirujących przykładów lead magnetandrzejtucholski.pl

Kilka darmowych materiałów w zamian za adres email. Na samej górze strony pojawia się tekstowy blok (z możliwością zamknięcia go) zachęcający do podania maila. Przewijając stronę dalej, spotkamy na nieco większy blok z listą darmowych materiałów oraz formularzem zapisu. Dodatkowo, pod artykułami również powtórzony jest krótki formularz.

14 inspirujących przykładów lead magnetandrzejtucholski.pl

23 arkusze excel

14 inspirujących przykładów lead magnetjakoszczedzacpieniadze.pl

Kolejnym przykładem jest zestaw 23 arkuszy w excelu, przydatne np. do obliczenia kosztów kredytu. Formularz pojawia się w bocznej kolumnie na stałe oraz w formie okienka popup.

14 inspirujących przykładów lead magnetjakoszczedzacpieniadze.pl

Techniki zdobywania klientów

30 technik zdobywania klientów, to lead magnet na stronie najpopularniejszego polskiego podcastera. Na stronie znajduje się przycisk otwierający okienko z formularzem.

14 inspirujących przykładów lead magnetmalawielkafirma.pl

Checklista

Darmowa checklista, która pomoże Ci przygotować się do kontroli sanepidu w salonie fryzjerskim. Mamy link w menu i wyskakujący popup.

14 inspirujących przykładów lead magnetmartinstone.pl

Projekt i wizualizacja

Darmowy projekt i wizualizacja łazienki. Dla klienta przeprowadzającego remont, to ogromna wartość i aż trudno nie skorzystać z takiej propozycji.

14 inspirujących przykładów lead magnetcerpol.pl

I co teraz… ?

Wróć do artykułu Lead Magnet – jak przyciągnąć do siebie klientów?, wymyśl i stwórz własny lead magnet. Mając taką dawkę inspiracji, chyba dasz radę ?

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie ze strony oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. OK, rozumiem