Jaki hosting wybrać?

Czy właśnie stoisz przed tą jakże ważną decyzją? Albo już wybrałeś hosting i okazało się, że jest, delikatnie mówiąc, beznadziejny i chcesz go zmienić na lepszy?

Jeśli na któreś w powyższych pytań odpowiedziałeś „TAK”, czytaj dalej.

Jaki to beznadziejny hosting?

Zacznijmy trochę od końca. Jaki hosting to beznadziejny hosting? A no taki, który nie działa sprawnie. Jeśli Twoja strona stosunkowo często nie działa z powodu awarii serwera, to radziłbym hosting zmienić.

Dla mnie jednak beznadziejny hosting to taki, który nie ma sprawnie działającej obsługi klienta. Albo co gorsza – łączy obie te rzeczy. Nie ma nic gorszego niż brak informacji i pomocy, kiedy Twoja strona nie działa. Zwłaszcza wtedy, kiedy Twoja strona jest Twoim biznesem. Masz tam sklep, sprzedajesz produkty. Jak strona nie działa, to nie sprzedajesz. Fajnie by było liczyć w takiej sytuacji na pomoc, prawda?

Jaki hosting wybrać?

Obsługa klienta, która działa

Jaki hosting wybrać?
źródło: zenbox.pl

Sugerowałbym zatem wybrać hosting, który działa sprawnie i który ma dobrze działającą obsługę klienta, jak na przykład w Zenboxie.

Mnisi (tak nazywają się osoby, które odpowiadają na zgłoszenia klientów w Zenboxie) odpowiadają błyskawicznie, a ich pomoc wykracza daleko poza standardowe problemy z serwerem. Możesz do nich napisać właściwie z każdym problemem związanym ze swoją stroną www. Albo sami naprawią problem, albo wyślą Ci instrukcję, co powinieneś zrobić. Jeszcze nigdy nie dostałem odpowiedzi typu: „Ale my się tym nie zajmujemy.”

Zgłoszenia przyjmowane są wyłącznie drogą mailową, a odpowiedź otrzymasz w ciągu kilku minut. Nie ma czekania na infolinii godzinami.

Dodatkowo w Zenboxie obsługa klienta działa 24/7 – możesz więc do nich napisać dosłownie w każdej chwili.

Kopia zapasowa zawsze dostępna

Jeśli zdarzy Ci się zainstalować albo zaktualizować wtyczkę, która postanowi nie zadziałać i skopać Twoją stronę, nie masz się czym martwić. W Zenboxie kopie zapasowe są robione 4 razy dziennie. Wystarczy przywrócić kopię sprzed aktualizacji i strona będzie działać.

Hosting Zenbox możesz przetestować przez 14 dni. W tym czasie da się naprawdę sporo zrobić. I także podczas okresu próbnego możesz korzystać z pomocy Mnichów i przekonać się, jak dobrze działają.

Linki w artykule są linkami afiliacyjnymi.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie ze strony oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. OK, rozumiem